sipa
28 آذر 1401 - 15:43

نگاه ترکیبی دولت، شهرداری و بخش خصوصی الگوی موفق سرمایه‌گذاری

شهردار تبریز گفت: الگوهای سرمایه‌گذاری و روش‌های تامین منابع متنوعی در حوزه سرمایه‌گذاری وجود دارد و باید نگاه سنتی و غلط در حوزه سرمایه‌گذاری را تغییر دهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، یعقوب هوشیار ظهر امروز در اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری و برنامه ریزی همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری تبریز 2023 اظهار کرد:  شهرداری‌ها پیگیر درآمدهای متمرکز بوده و باید در توسعه سرمایه‌گذاری از تمام ظرفیت‌ها بهره گیری کنیم.  

وی افزود: ظرفیت دانشگاهی، صنعت، ایرانیان خارج از کشوردر حوزه اقتصاد، ظرفیت‌های وزارت خارجه و ظرفیت‌های شهرهای خواهرخوانده باید در حوزه جذب سرمایه‌گذار مورد استفاده قرار گیرد.  

هوشیار با اشاره به ظرفیت‌های قانونی دولت در حوزه سرمایه‌گذاری تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های قانونی حاکمیت و برنامه پنج‌ساله و تکالیف بودجه‌ای، و دیگر ظرفیت‌ها نیز می‌تواند در ارائه بسته‌های سرمایه‌گذاری مورد استفاده قرار گیرد.

وی اضافه کرد: هیچ پروژه سرمایه‌گذاری به اندازه نگاه ترکیبی نهاد دولتی، شهرداری و بخش خصوصی نمی‌تواند به ایجاد درآمد پایدار بینجامد.

شهردار تبریز با اشاره به ظرفیت‌ها بانک‌ها در ارائه تضامین مالی نیز گفت: ظرفیت‌های بانکی و صندوق‌های سرمایه گذاری اهمیت ویژه‌ای در حوزه ایجاد برخی تضامین و امنیت سرمایه‌گذاری دارند و حتما از بانک‌های عمل دولتی و خصوصی نیز دعوت به عمل آید.

هوشیار تأکید کرد: بهره‌گیری از مجموعه‌های دانش‌بنیان و الگوهای موفقی که در شهرهای مهم دنیا وجود دارد، باید در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری تبریز مورد توجه قرار گیرد.

وی توجه به مسائل فرهنگی شهر را یکی دیگر از حوزه‌های سرمایه‌گذاری معرفی کرده و اضافه کرد: حوزه گردشگری ظرفیتی مهم در سرمایه‌گذاری است و شهرداری تبریز در این حوزه و در محله سرخاب اقدام به حمایت از مالکان خصوصی خانه‌های تاریخی کردیم که به بهترین شکل مرمت و بازسازی شده‌اند.

شهردار تبریز با اشاره به ظرفیت خیرین سرمایه‌گذار در نظام بین‌الملل خاطرنشان کرد: طرح تشکیل خیرین سرمایه‌گذار در حوزه‌های مختلف  را که ظرفیت ویژه‌ای در نظام بین‌الملل دارند مطرح‌ و پیگیر استفاده از این ظرفیت هستیم.

هوشیار با اشاره به ایجاد اشتغال در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری یادآور شد: هر پروژه‌ای که توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری و اجرایی شود، هزار اشتغال تولید و باعث کاهش مخاطرات اجتماعی می‌شود.

وی با اشاره به زمان برگزارش همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری تبریز اعلام کرد: همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری تبریز 2023 با دعوت از ایرانیان خارج از کشور اردیبهشت سال آینده برگزار می‌شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 920268