sipa
18 دی 1401 - 17:09

تصمیم تعطیلی مدارس باید در زمان مناسب اطلاع رسانی شود

استاندار قزوین گفت: تصمیم تعطیلی مدارس باید در زمان مناسب اطلاع رسانی شود چراکه تاخیر در تصمیم گیری منجر به نارضایتی و بی اطلاعی مردم می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، محمدمهدی اعلایی در کارگروه استانی شرایط اضطرار آلودگی هوا که پیش از ظهر امروز در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: مدیران تصمیم گیر در حوزه آلودگی هوا و محدودیت های متاثر از آن باید نسبت به استفاده از روش‌های ابداعی و ابتکارات در مواجهه با این مسأله بیشتر ورود داشته باشند. 

وی با بیان اینکه پیش بینی هایی که منجر به تصمیم می شود باید زود اتفاق بیفتد چراکه تأخیر در تصمیم گیری منجر به نارضایتی و بی اطلاعی می شود، گفت: گاهی اوقات نباید نگاه فنی باشد و اگر نگاه مدیریتی اعمال شود، اطلاع رسانی زودتر انجام خواهد شد و نارضایتی به وجود آمده در روزهای اخیر کاهش پیدا می کند. 

استاندار قزوین افزود: در مواردی مثل هفته قبل که آلایندگی بالا بود باید تصمیمات بلند مدت اتخاذ می شد و از این پس باید در صورت مشاهده چنین وضعیتی تصمیمات بلند مدت اتخاذ شود. 

این مقام مسئول با بیان اینکه همه مردم باید نسبت به کاهش آلودگی هوا حساس باشند، اضافه کرد: در چنین شرایطی نباید به تعطیلی مدارس بسنده کرد و باید در زمینه های دیگری مانند بررسی معاینه فنی خودروها هم ورود کرد. 

وی ادامه داد: تعطیلی مدارس هم آسیب های خاص خود را دارد و از لحاظ روانی برای دانش آموزان مشکلاتی را ایجاد می کند و حتی دانش آموزان هم از تعطیلات به وجود آمده ناراحت هستند.

اعلایی تصریح کرد: در زمینه مهدکودک ها باید بررسی دقیق تری صورت گیرد چرا که فرزندان از محل مهدکودک بیرون نمی آیند و تعطیلی، والدین را با مشکل مواجه می کند، بنابراین باید تصمیم کاربردی اتخاذ شود که مردم با مشکل مواجه نشوند. 

وی ادامه داد: اگر سطح آلودگی از تهران بیشتر است باید مانند تهران و شهرهای دیگر از ابزارهای دورکاری هم استفاده شود، البته بازهم تأکید بر این است که تصمیمات به موقع اتخاذ شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 963460